Normandi na NVHZ v Brně 12.5. - 15.5.2019 !!!

čas vložení: 8.4.2019, 11.13

NORMANDI SE V ČR JIŽ ZABYDLELI !

aneb

Vše o tomto univerzálním plemeni s nejkvalitnějšími produkty na jednom místě.

Kde ?

U stánku Normandského svazu -přímo u ringu- se dozvíte celou řadu zajímavostí o tomto unikátním, byť v ČR zatím ještě ne příliš rozšířeném, nicméně již dokonale prověřeném plemeni a jeho přednostech "9 x NEJ".

Můžete si doplnit poznatky o tom co je a2 mléko, případně ho i ochutnat, nebo se zúčastnit "Tiché aukce normandských jalovic". Seznámíte se s aktivitami u nás nejvíce normandské BIO farmy Statek Zaoral z pohoří Nízkého Jeseníku. Dozvíte se zajímavosti o původu francouzského plemene z Dolní Normandie i o jeho dnešním celosvětovém rozšíření a akčním rádiu největší světové normandské šlechtitelské společnosti Evolution XY. Chovatelé a farmáři se zájmem o toto plemeno zde načerpají informace o dosažitelnosti a specifickém zaměření výběru spermatu normandských býků pro ČR z nabídky Bursie Praha. Ale hlavně si zde návštěvníci mohou užít a nasát onu typicky pohodovou atmosféru, která se tak nakažlivě šíří kolem těchto tříbarevných krásek s brýlemi. A po četných zkušenostech řady farmářů vám ještě prozradíme malé tajemství. A to je to, že si normandky navzdory prvotním předsudkům nakonec stejně každý zamiluje.

Rádi vás uvítáme na komentované a soutěžní přehlídce normandských zvířat ve středu 15.5. od 10.30 hod u předvadiště pro dojený skot v pavilonu P.